

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 800 µm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 12 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Drive Level | 1 µW |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 240
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95712
Ext.Price$0.95712
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95712 | $0.95712 |
| 10 | $0.78432 | $7.84320 |
| 25 | $0.71251 | $17.81275 |
| 50 | $0.64728 | $32.36400 |
| 100 | $0.58801 | $58.80100 |
| 300 | $0.56284 | $168.85200 |
| 500 | $0.53874 | $269.37000 |
| 1000 | $0.51788 | $517.88000 |
